KOFSHE QINGJI E PJEKUR NE FURRE.

Summary

Yield
Prep Time3 1⁄2 hours
KategoriaMish
RajoniRajon Tjeter
RastiDreke

Description

KJO ESHTE NJE RECETE E SHIJSHME DHE SHUME E THJESHTE.

Ingredients

  • nje kofshe qingji mesatare.
  • 1 kokerr domate te fresket
  • 1 kokerr qepe mesatare
  • 1 spec te kuq jo djeges
  • 1 koke hudhre te plote
  • vaj perimesh
  • kripe
  • piper te zi

Instructions

MARIM DOMATEN,SPECIN DHE QEPEN DHE I NDAJME SEJCILEN NE 4 PJESE.I HEDHIM NE NJE TEPSI TE THELLE DHE ATY SHTOJME DHE 5-6 THELBINJ HUDHRE.SIPER JU HEDHIM 2 LUGE GJELLE VAJ PERIMESH PAK KRIPE DHE PAK PIPER.THELBINJET E TJERA TE HUDHRES QE NA KANE TEPRUAR I NDAJME NE COPA TE VOGLA PERSEGJATI.KOFSHEN E QINGJIT E SHPOJME ME MAJEN E THIKES NE TE DY ANET DHE NE TE SHPUARAT FUSIM NGA NJE COPE HUDHER QE KEMI PREGATITUR ME PARE.E LYEJME MISHIN KUDO ME VAJ PERIMESH (ME DORE E LYEJME)DHE I HEDHIM EDHE PIPERIN E ZI DHE KRIPEN SIPAS DESHIRES.E VENDOSIM MISHIN SIPER PERIMEVE NE TEPSINE E THELLE DHE E FUSIM NE FURRE TE NXEHTE.E LEME TE PIQET NE FURRE PER DY ORE,NGA 1 ORE NE SECILEN ANE DHE MBASI TE MARI NGJYRE MISHI I HEDHIM NJE GOTE VERE. E ULIM PAK TEMPERATUREN SOBES DHE E LEME KOFSHEN E QINGJIT EDHE PER 1ORE OSE 1 ORE E 30 min... ,POR TANI TE MBULUAR MISHIN ME LETER ALUMINI.MBASI TA KEMI PJEKUR KOFSHEN E QINGJIT E SHPOJME PERSERI ME THIKE DHE I HEDHIM LENGUN QE KEMI NE TEPSINE KU E KEMI PJEKUR QE MISHI TE NGELET I BUTE.

Your rating: None Average: 3.8 (103 votes)