Kifle

Summary

Yield
Source

nga mami

Prep Time1 hour
KategoriaVegjetariane
RajoniKosova
RastiDreke

Description

nga maqedonia

Ingredients

  • 2 vez
  • miedh sipas deshires
  • 1 adetiv per brum
  • pak krip
  • pak sheqer
  • dhe qumsht
  • susan
  • 1 lug vaj

Instructions

Merni miellin adetivin per brum 2 vez qumshtin pak te nxeft dhe e pregadisim e lem pak te vine pastaj fillojm pregaditjen e kifleve ne forma sipas deshirs pastaj siper i lyejm me te kuqen e vezes dhe siper me suzan.JU BAFT MIR

Your rating: None Average: 2.9 (64 votes)