Kerpudha te mbushura

Summary

Yield
Source

kete recete e mora nga nje emision

Prep Time15 minutes
KategoriaGjelle
RajoniTradicionale
RastiDreke

Description

Kjo eshte nje recete kerpudha te mbushura me karote qepe te kuqe ereza etj eshte TRADICIONALE nga durresi

Ingredients

  • 15 kerpudha
  • 5 karota
  • 2 qepe te kuqe
  • peper
  • kripe
  • hurdh

Instructions

Grime qepen e kuqe e fusim ne nje tigan me vaj OLIM me pas i hedhi kripen piperin dhe hudhren e grire.Pastaj grime dhe karoten dhe i hedhim perseri peper ne tigan.

Me pas marrim lloje te ndryshme djathrash si:kackavall i bardhe danez dhe djath picash.

Ne nje tepsi vendosim 15 kerpudhat i mbushim me qepen e kuqe dhe me karoten e grire dhe siper saj hedhim djathrat.I fusim ne furre i leme 15 min.

Notes

Kjo recete behet tradicionale dhe shoqerohet me VERERA po me e mira dhe vere te kuqe.

Your rating: None Average: 3 (22 votes)