GURABIJA

Summary

Yield
Prep Time1 hour
KategoriaEmbelsire
RajoniRajon Tjeter
RastiMengjes

Description

kjo asht recet gurabijave nga turqia

Ingredients

  • 1margarin250gr
  • 1filxhan sheqer puhur
  • 1filxhan niseshte
  • 1qokollat per gatim
  • 1portokall
  • 1 pluhur per fryrje
  • 1vanilli sheqer
  • miell

Instructions

Margarinen e zbut ne temperatur te dhomes e qesim ne nje ene te felle ja shtojm sheqerin e rrahim me mixer pastaj ja shtojm niseshten pak miell pluhrin vanilin qokollaten e grrym ne rende dhe ja shtojm kti brumi po ashtu edhe levoren e portokallit e ngjeshim me dor shtojm miell sipas nevojes dhe brumin e fituar e lem te qendroj gjysem ore, pastaj i ndajm ne toptha dhe vendosim ne leter per pjekje dhe i pjekim ne temeperatur jo te lart shum pas pjekjes i sperkatim me lengun e portokallit ..ju beft mire ..

Your rating: None Average: 2.9 (149 votes)