Gurabija

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

Gurabija te shtepise,shume te shijshme sidomos per ti percjellur me caj,

Ingredients

Instructions

Ne fillim ne nje ene te madhe i perzien vezet dhe sheqerin,pastaj ja shton mjalten,vajin,kosin dhe i perzien mire te gjitha.
Pastaj ja shton miellin se bashku me pecive dhe i perzien mire perseri.
Tepsin e lyen mire me pak vaj dhe me ane te luges e qet brumin e pregaditur ne tepsi ne forma te rumbullakta,dhe i fut ne furre per ti pregaditur.

Ju befshin mire!!

Your rating: None Average: 3.6 (462 votes)