Fileto pule me pana dhe kerpudha

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaPule
RajoniShqiperia e Mesme
RastiDreke

Description

Kjo eshte nje recete e lehte e cila mund te behet nga amvisat

Ingredients

  • 4-5 fileto pule
  • pana 1 kuti
  • kerpudha te fresketa
  • kripe dhe erza sipas deshires

Instructions

Ziejme filetot e pules per rreth 15 min. Pasi jane zier i heqim menjeane qe te ftohen.Marrim kerpudhat e fresketa dhe i presim ne kubike te vogla.(ose kerpudha te konservuara).Ne nje tigan hedhim pak vaj uliri dhe vendosim filetot e pules.I skuqim derisa te marre ngjyre karakteristike.Shtojme kerpudhat dhe i perziejme bashke.Me pas do te shtojme panen e fresket dhe i leme te skuqen bashke per rreth 7-8 min.Hedhim kripen dhe piper te zi.

Your rating: None Average: 4.3 (282 votes)