FILETO PULE ME PANA

Summary

Yield
Prep Time15 minutes
KategoriaPule
RajoniRajon Tjeter
RastiDreke

Description

KJO ESHTE NJE RECETE E SHPEJTE KUR NUK KE KOHE ME GATUAR.

Ingredients

  • 4 fileto pule
  • 1 kuti pana
  • 3 luge djathe kackavall te grire
  • 3 luge salce
  • kripe piper te zi sipas deshires

Instructions

MARIM FILETOT E PULES DHE I LYEJM ME KRIPE DHE PIPER SIPAS DESHIRES DHE I VENDOSIM NE TIGANIN KU KEMI HEDHUR PAK VAJ QE NA NEVOJITET PER TI SKUQUR DHE I LEME TE SKUQEN.NE NJE TAS QELQI HEDHIM KUTINE E PANES 3 LUGE SALCE DHE 3 LUGE DJATHE KACKAVALL TE GRIRE DHE I PERZIEJM.KUR JANE SKUQUR FILETOT I ULIM PAK FLAKEN DHE FILETAVE I HEDHIM SIPER MASEN QE KEMI PREGATITUR DHE E LEME EDHE 5 MINUTA BASHKE.SERVIRET E NXEHTE

Your rating: None Average: 3.4 (47 votes)