Fileto pule me kerpudha

Summary

Yield
Prep Time45 minutes
KategoriaPule
RajoniJugu
RastiDreke

Description

e shkelqyer

Ingredients

  • fileto pule
  • kerpudha te fresketa
  • qumesht nje got
  • majdanos sipas deshires
  • gjalp 100 gr
  • 1 liter uje

Instructions

Hedhim gjalpin ne tenxhere dhe e shkrijme,me pas hedhim filetot e pules te prera ne kubike dhe i kaurdisim per 5 minuta,me pas shtojme kerpudhet dhe i leme dhe per 5 minuta te tjera,i shtojme 1 liter uje dhe i leme te zjejne.Ne fund pasi ka mbaruar zjerja i shtojme qumeshtin dhe majdanosin e grire imet.

Notes

shume e shijeshme

Your rating: None Average: 3.7 (119 votes)