Embelsire Molle

Summary

Yield
Prep Time1 1⁄2 hours
KategoriaEmbelsire
RajoniTradicionale
RastiCdo Rast

Description

Embelsire me molla, arra, miell dhe veze.

Ingredients

  • 4-5 kokrra molla
  • vanilla sa per shije
  • 8-10 arra te grira
  • 3 gota mielli
  • 3 kokrra veze
  • 1 gote uji sheqer
  • pak sode

Instructions

Rrihini vezet derisa te shkrihet sheqeri
Hidhni mollat a grira, arrat, dhe miellin me soden.
Perzihen derisa te behen nje
Pjekeni ne tave (hidhni gjalpe qe te mos kapet)
Pasi te pjeket, ndahet dhe sherbehet me shurup (1 me 1 uje me sheqer)

Your rating: None Average: 3.8 (100 votes)

flora

shum e mir ish kan

donaaa

hmmmmmmmmm shum e mir dhe e shishme

genta

e kam provu shum e mir po dilke valla shum e shishme mpuq nga genta

linda

po spo di me qit valla ahahahahah

auirtaaaaaa

shum e mirrr duhet me provu

SHUIME MIR

HEJ VALLA SHUM E MIR EDHE KUR PO SHIKOJ VETEM QIT RECET E JOM MA ME E NGREN JU DUA SHUM OKI SE VEQ VAZHDONI

behar muqiqi

Shum e mir shum flm per recetat po e kam provu po shum e mir okej flm

greta

se di hala se kam provu por ne baz te recetes mendoj se esht e shijshme

e mire

ej me pruvu e me dal keq me me shku harqi posht a ma paguni ju hehh

donjeta

se di volall a o e mir a a a s enuke kom provua a a

e mir

e mmir oim doket sexy

summmmmmmmmmmmmmmmmmmm e mire

oh shumm me ka pelqy aaaahhhhhhhh lekaaaaaaaaaaaa

zeshkanja

mendoj se del dyqysh se hala se kom provue ishalla me del e mir ehehehe provone more edhe ju ju kisha lut shkruni edhe tjera qao

shume e mire eshte

shume e mire eshte

nuk e di

vallahi sot po ni qe kana 1 embelsire me molle.hajt pra se po shkoje me ba 1.ju pershendet ashley......................

është mjafte e mirë se e

është mjafte e mirë se e ka pergatitur hahahahah ma ka jep qika e dajes receten

se di ta provojme.

se di ta provojme.

zeshkanja germany

valla se dij hiq qka mundet me kon puna e saj veq une nuk jam fort adhuruse e mollave kshtu qe sma merr mendja se kish me ma kojt

hiq kurgjo valla

halle nuk ekam provu se nashti e mir asht

vallain spo ma merr mendja

vallain spo ma merr mendja si asht e mir ne baz qatyne te dhanave

se di sa eshte e mir se se

se di sa eshte e mir se se kam provu

FLI ME MAZ ne kofsh bektesh e merr vesh

boni fli m e maz recepten

i mire

0 i mire ashte

shum është torte e

shum është torte e ëmbël sepse e kam pregaditur

lina

shum shum torte e embël

lina

shum shum torte e embël