embelsire me keksa te bluar

Summary

Yield
Source

embelsire Prizreni

Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

kjo eshte recet embelsire ;me keksa te bluara .

Ingredients

  • 1 kg plazma te bluara
  • 1 got sheqer
  • 1 qokolat kuzhine
  • 2 margarina
  • 100 gram rrush te that
  • 100 gram kokos

Instructions

Marrim nje en te thell dhe ne en qesim keksat e bluara keksave ia shtojme edhe rrushin e that i perziejm pastaj ia shtojme edhe kokosin prap i perziejm e shtojme edhe nje got me sheqer ne enen me keksa i perziejm .ne nje en tjeter i shkrijme 2 margarinat pastaj margarinen e qesim ne enen e keksave te perziera i bashkojme me keksa
dhe i perziejm derisa sa te zbuten keksat. marrim gotat i mbushim me brumin te perber me keksa, dhe presim derisa brumi te behet i fort.ne nje en tjeter shkrijme qokoladen per keksa
marim gotat me brumin e keksave dhe i heqim prej gotave dhe ato marin formen e rrunbullakt
dhe ne qdo cop hedhim qokolat te shkrire dhe kokos permbi.
dhe embelsira eshte e gatshme per tu ngren.
ju beft mire

Notes

me ver te kuqem

Your rating: None Average: 3 (109 votes)