Embelsire me biskota dhe arra

Summary

Yield
Prep Time30 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

Embelsire me biskota, krem dhe arra

Ingredients

  • 2 pudinga çokolate
  • 2 pudinga dredhez (luleshtrydhe)
  • 2 pudinga vanileje
  • 300 gr biskota te bluara (me se mire keks plazma)
  • 300 gr miell kokosi (kokos i grire)
  • 300 gr arra te bluara
  • 250 gr margarine kuzhine
  • 3 litra qumesht
  • sheqer sipas shijes suaj
  • shllag krem (jo shkume) / krem i embel

Instructions

Hiqni bishtat dhe farat e specave dhe skuqeni.

Në te njejtin vaj, hidhni domatet e qëruara nga cipa dhe të grira hollë, kaverdisen derisa masa të trashet, hiqen nga zjarri dhe shtohen vezët, speci djegës, majdanozi i grirë hollë, gjiza ose djathi.

Masa vendoset në pjatë dhe sipër vendosen specat e fërguar.

Notes

Sipas deshires mund te perdorni speca djeges.

Your rating: None Average: 3.4 (41 votes)

tung

hmmmm shum e mire

e mir dhe shum e shishme

e mir dhe shum e shishme

receta

edhe une mendoj qe sasia e vajit eshte e gabuar kur duhet te perdoren vetem 2 veze

shum e mire

shum e mire

se kam provu ende por duhet

se kam provu ende por duhet me qen e mire

..........b

e shijshme dhe e lat per gatim nuk ka mish edhe tamam per qefin tim thnx juve qe na dergoni keto receta .....!!!!!

Anabela

Kjo recete eshte e mire per sa i perket ingredinteve qe e perbjene, por mendoj qe sasija e vajit eshte pak si e madhe, mendoj se ka shume kalori kjo pjate per darke.