Warning: Table './drecetag_com/cache_page' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT data, created, headers, expire FROM cache_page WHERE cid = 'http://www.recetagatimi.com/albanian-recipes/embelsira-zeshkanja-211' in /home/drecetag/public_html/includes/database.mysql.inc on line 174

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drecetag/public_html/includes/database.mysql.inc:174) in /home/drecetag/public_html/includes/bootstrap.inc on line 569

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drecetag/public_html/includes/database.mysql.inc:174) in /home/drecetag/public_html/includes/bootstrap.inc on line 570

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drecetag/public_html/includes/database.mysql.inc:174) in /home/drecetag/public_html/includes/bootstrap.inc on line 571

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drecetag/public_html/includes/database.mysql.inc:174) in /home/drecetag/public_html/includes/bootstrap.inc on line 572

Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The second argument should be either an array or an object in /home/drecetag/public_html/includes/module.inc on line 217

Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The second argument should be either an array or an object in /home/drecetag/public_html/includes/module.inc on line 217

Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The second argument should be either an array or an object in /home/drecetag/public_html/includes/module.inc on line 217
Embelsira zeshkanja | RecetaGatimi.com

Embelsira zeshkanja

warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drecetag/public_html/includes/database.mysql.inc:174) in /home/drecetag/public_html/includes/common.inc on line 141.

Summary

Yield
Source

nga mami

Prep Time30 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiFeste

Description

kjo embelsir esht shum e shishme

Ingredients

  • 4 te verdha vezesh
  • 8 luge sheqer
  • peciv
  • miell 3 gota uji
  • kakao 3 lug
  • vaj 4-5 lug
  • sheqer vanile 1
  • qokolate per gatim

Instructions

i mer te verdhet e vezes dhe i qet ne nje en, ja qet sheqerin i perzin me mikser deri sa te trashen vezet pastaj ja qet miellin pecive vajin dhe 3 lug kakao i perzin te gjitha bashk dhe i qet ne tepsi i pjek 15 minuta ne temperatur 250 pasi te pjeket i nxjerr nga furra dhe e len te ftohet pastaj pregaditet kremi. Per krem duhet 4 te bardh te vezes dhe nje sheqer vanilje i perzin me mikser deri sa te trashet pasi te jet ftohur peta hudhim per mbi pet kremin e pergaditur dhe e futim prap ne furr ne temperatr te ult e pjekim deri sa te mer ngjyt kafe hjekim nga furra dhe prap e lam te ftohet dhe ne fund shkrijm qokolaten ne vaj dhe ja hedhim per mbi tort torta sherbehet e ftoht.

Notes

kjo embelsir esht shum e shishme duhet ta provoni edhe ju embelsira sherbehet me kafe

Your rating: None Average: 3.6 (52 votes)