Embelsira me susam

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

kjo eshte nji recet e cila eshte e preferume ne itali.

Ingredients

  • 8 vez,
  • 600 gr.sheqer
  • 4 lug kakao
  • 200 gr.susam
  • 300 gr.qokollat per gatim
  • 500 gr,margarin
  • 800 gr.biskota

Instructions

Susamin me pak vaj e pjekim pak,sheqerin me vez i perzijme mir me mikser.margarinen,kakao edhe qokollatn e perzijme ne avull.mandej te gjitha se bashku i perzijme mir dhe ne fund ia shtojme biskotat

Your rating: None Average: 2.6 (50 votes)