Embelsir me Kokos

Summary

Yield
Source

nga vetja

Prep Time15 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

kjo eshte nje recet e thjesht por e lehte per pregatitje

Ingredients

  • 3 veze
  • 1 gote uji vaj
  • 1 got uji kos
  • 1filgjan kafeje sheqer
  • 1 pecivo
  • 1 vanill sheqer
  • 1 pako rrushte thate ose arra
  • 1 pako kokos
  • 1got uj dhe 1 got sheqer per sherbetin

Instructions

ne nje ene per perzierje theni vezet komplet,shtoni vajin,kosin dhe sheqerin.perzieni mir me mikser pastaj i shtoni pecivon dhe vanil sheqerin,dhe rrushin e thate apo arrat sipas deshires se juaj.

futeni te piqet per 15 min.ne temp.250 grade celsius
pasi te pjeket e lagni me sherbet dhe mbi hudhni kokos
ju befte mir

Notes

kjo eshte nje recet shum elehte per tu pergatitur dhe per tu gnrene gjithashtu eshte shum e shijshme

Your rating: None Average: 3.4 (24 votes)

mua me peleu kjo tort dhe

mua me peleu kjo tort dhe mu duk e shishme por ende nuk e kasm provuar

brikena

shumm emir kjoo embelsire kush e provon iu beft mir