Byrek me spinaq

Summary

Yield
Prep Time45 minutes
KategoriaVegjetariane
RajoniRajon Tjeter
RastiCdo Rast

Description

Byrek Shqiptar me spinaq

Ingredients

  • 500 gram miell
  • 1 kg spinaq (2 lbs)
  • kripe
  • 1 kokerr veze
  • 100 gram djathe
  • 50 gram vaj
  • piper

Instructions

Spinaqi mbas pastrimit, zihet 2-3 minuta në ujë të vluar me kripë
Kullohet, pritet dhe përzihet me djathë të thërrmuar e vezë. I shtohet kripë, piper dhe pastaj shtrohet në byrek.

Në tepsi hidhet miell, në mes hapet një gropë ku hidhet ujë me pak kripë. Për 1 kg miell merret 550-600 g ujë, megjithëse kjo varet nga lagështia e miellit.

Duke e përzier nga mesi, zihet brumi, i cili perponohet per 7-8 minuta, ndahet në kuleçë, mbulohet me picetë të lagur dhe lihet 20-30 minuta

Në këtë mënyrë petët do të hapen më mirë. Nga çdo kulaç bëhen petë të vogla, secila prej tyre spërkatet me nisështë dhe vendosen 3-4 copë njëra mbi tjetrën, pastaj hapen petët e zakonshme.

Këto shihen herë pas here që të mos ngjiten me njëra-tjetrën dhe i hidhet nga pak nisështë. Në tepsi të lyer me yndyrë shtrohet gjysma e petëve, duke i spërkatur secilën me yndyrë, mbi to shtohet mbushja dhe mbulohet me pjesën tjetër të petëve të spërkatura me yndyrë. Anët mbështillen nga brënda. Byreku spërkatet me yndyrë dhe piqet.

Your rating: None Average: 4.3 (27 votes)

um ka knaq

poj pasha robt e shpis um ka knaq ma ka maru nja gruja me qet recet besoni gjys tepsije e kam hanger knaq um ka sdi qka jan ato kolesterina qkolesterina une nja e di super u dal tybe mjeket thojn qka te lakmon syri haje meniher tung e bafshit

tung tung

e kom provu nuk osht edhe qaq e mire s,po di qka me thon qitash po qona me provu edhe nihere a del e mir se une e kom provu katastorf me ka dal veq sihalla qitash me del e mire hahah

maria

Jam nje shtepiake qe gatuan shume mire sidomos burek jam specialiteti im. Kjo recete me duket me permbajtje te larte kolesteroli sepse gjalpi dhe vaji kane goxha kolesterol!!!!! me pelqejne gjerat me te shendetshme.