Byrek me qepe domate dhe mish

Summary

Yield
Source

e shpiku nena ime

Prep Time1 hour
KategoriaGjelle
RajoniTradicionale
RastiDreke

Description

kjo eshte nje recete byreku me mish nga tirana

Ingredients

  • 2 kokrra qepe
  • 4 kokrra domate
  • gjysem kile mish te grire
  • gjysem kile miell per peta

Instructions

zem brumin e leme pak brumin skuqim qepet dhe domatet ne nje tigan me pak vaj.me pasi hedhim edhe mishin e grire hapim petet
hedhim perberesit e fusim ne furre ne 180 grade e nxjerrim nga furra dhe ....................bon a petit

Your rating: None Average: 3.4 (58 votes)