Byrek me presh

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaGjelle
RajoniShqiperia e Mesme
RastiDreke

Description

byrek me presh nga elbasani

Ingredients

  • 6 presh mesatar
  • 2 kokrra veze
  • 100 grame djathe i bardhe
  • 100 grame djathe kackavall jo me shume kripe
  • nje filxhan qumesht
  • nje dore koper te grire dhe pak majdanos
  • piper dhe kripe
  • 500 gram miell
  • nje filxhan vaj ulliri
  • kripe dhe nje luge kafeje uthull

Instructions

pergatisim brumin dhe eleme te qetesohet per nja 20 minuta.gjate kesaj kohe pastrojme preshet dhe i presim ne copa te vogla i hedhim ne nje tenxhere te skuqen me pak vaj dhe me temperature te ulet per 10 ose 15 minuta derisa te zbuten.

i heqim nga zjarri dhe shtojme vezet qumeshtin djathin kackavall piperin kripen koper dhe majdanos dhe i perziejme te gjitha bashke.djthin e bardhe do ta hidhni sa here qe hidhni mbushjen mbi peta nga pak.provojeni dhe do tju pelqeje jashte mase

Your rating: None Average: 4.5 (20 votes)

shume i mire duket,por duhet

shume i mire duket,por duhet te provojme