Bumbica

Summary

Yield
Source

nga vetja

Prep Time1 hour
KategoriaEmbelsire
RajoniKosova
RastiCdo Rast

Description

shum e mir

Ingredients

  • 1.margarin
  • fant ekzontike sipas mases
  • ajrokrem
  • kokos sipas mases
  • 4.paketa biskota

Instructions

Marim biskotat munden te jene edhe te grira ose mun ti grish edhe vet. Marim dhe i hedhim me nje tenxhere.Marim margarinen dhe e shkrijm dhe e leme te ftohet kur te ftohet e hedhim ne biskota dhe fant qesim derisa te bashkohet masa.Shkrijm Ajokremin
dhe marim biskotat ne te cilat kemi hedhur fant edhe margarin marim dhe i bejm gogla dhe i fusim ne arjokrem dhe pastaj ne kokos me te gjitha goglat vazhdojm keshtu pasi ti perfundojm e leme te ftohet dhe mund ti hash kur te duash.

Notes

Kete embelsir me se shumri e perdorim per datlindje dhe per vit te ri dhe shkon me fante ekzontike.

Your rating: None Average: 3.6 (31 votes)