Biskota te shijshme

Summary

Yield
Prep Time20 minutes
KategoriaEmbelsire
RajoniJugu
RastiDreke

Description

kjo eshte nje recete e shijshme dh teper e mire e biskotave.e kam provuar vetedhe jane shume te mira.

Ingredients

  • 4 kokrra veze
  • 4 filxhane kafeje sheqer
  • 4 filxhan kafeje vaj ose gjalpe
  • 1 filxhan kos
  • miell 1 kg
  • 1 luge kafeje me sode
  • arra ose kanelle sipas deshires

Instructions

perzieni fillimisht vezet,sheqerin,gjalpin se bashku deri sa te shkrije gjalpi.me pas shtojme kosin dhe soden.i perziejme serisht.ne fund hedhim miellin dhe e vendosim ne forma sipas deshires te piqet ne temp. 180-200 grade.Ju befte mir!

Your rating: None Average: 4.3 (132 votes)